24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κανόε-Καγιάκ 2020 - Σχινιάς

1ος Διασυλλογικός Αγώνας LONG DISTANCE KAYAK VARKIZA 2017

Διακρίσεις και Μετάλλια για τον Ν.Ο.Τ.Κ.
από το Τμήμα Κανόε - Καγιάκσε μορφή PDF

1ος Πανελλήνιος Διασυλλογικός Αγώνας Κανόε Καγιάκ SPRINT Γ.Ν.Ο.Σ. Κόλπος Βουρκαρίου Σαλαμίνα
22/9/2013

Σημαντικές διακρίσεις πέτυχαν οι αθλητές κανόε-καγιάκ του ΝΟΤΚ στον 1ο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Αγώνα Κανόε Καγιάκ SPRINT Γ.Ν.Ο.Σ. που πραγματοποιήθηκε στον Κόλπο Βουρκαρίου Σαλαμίνας, την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013.

Στον αγώνα έλαβαν μέρος οι αθλητές Φωκά Νεκταρία-Ευαγγελία, Παναγιωτίδου Ιωάννα, Σκλαβούνος Παναγιώτης, Ρηγόπουλος Γιώργος, Πατούνας Ιωάννης, Πατούνας Βαγγέλης, Γιαννηκαπάνης Παναγιώτης, Τσιαβός Γιάννης και Πλουμαρίτης Σταύρος.

Διακρίσεις έλαβαν οι Φωκά Νεκταρία-Ευαγγελία (Κ1 Κορασίδων Αρχαρίων 200m), η Παναγιωτίδου Ιωάννα ( Κ1 Γυναικών 200m και Κ1 Νεανίδων 200m), ο Σκλαβούνος Παναγιώτης (2ος Κ1 Παμπαίδων 200m), ο Ρηγόπουλος Γιώργος (2ος Κ1 Παμπαίδων 200m και 2ος Κ2 Παμπαίδων 200m) και ο Πατούνας Ιωάννης (3ος Κ1 Παίδων 200m και 3ος Κ1 Εφήβων 200m).

Επιτυχίες του Ν.Ο.Τ.Κ. στον 3ο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Αγώνα Κανόε-Καγιάκ στο Ζαρλί Γυάλας Σαλαμίνας 8/9/2013

3 χρυσά, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα κατέκτησαν αθλητές του Ναυταθλητικού Ομίλου Τζιτζιφιών Καλλιθέας στον 3ο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Αγώνα Κανόε-Καγιάκ Sprint 200m και Μαραθώνιο 3000m στο Ζαρλί Γυάλας Σαλαμίνας.

Χρυσά μετάλλια πήραν οι αθλητές:
Παναγιωτίδου Ιωάννα στο Κ1 200m Νεανίδων.
Καραμπατάκη Ελένη στο Κ1 3000m Νεανίδων.
Παναγιωτίδου Ιωάννα και Καραμπατάκη Ελένη στο Κ2 200m Γυναικών - Νεανίδων.

Ασημένιο μετάλλιο πήρε ο αθλητής:
Πατούνας Ιωάννης στο Κ1 200m Παίδων και στο μαραθώνιο έλαβε την 5η θέση.

Χάλκινα μετάλλια πήραν οι αθλητές:
Καραμπατάκη Ελένη στο Κ1 200m Νεανίδων.
Πλουμαρίτης Σταύρος στο Κ1 200m Παμπαίδων και με πλήρωμα τον Γιαννηκαπάνη Παναγιώτη πήραν την 6η θέση στο Κ2 3000m Παμπαίδων.

Στον αγώνα αυτό έλαβαν μέρος και οι αθλητές:
Κουτής Κώστας όπου κατέκτησε την 4η θέση στο Κ1 200m Παίδων όπως επίσης και 6η θέση στο Κ1 200m Εφήβων.
Πατούνας Ευάγγελος ο οποίος κατέκτησε την 5η θέση στο Κ1 200m Εφήβων.

canoe-kayak-salamina-2013
κλικ στη φωτο για μεγέθυνση

Γιορτή Κανόε - Καγιάκ για τους πρωταθλητές και αθλητές του 2013 στο Ν.Ο.Τ.Κ.

Επιτυχίες του Ν.Ο.Τ.Κ. στο 23o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κανόε-Καγιάκ "ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΙΛΙΓΚΑΡΙΔΗΣ" - Σχοινιάς 12-14/7/2013

Δύο Χάλκινα μετάλλια κατέκτησε η αθλήτρια του Ν.Ο.Τ.Κ Παναγιωτίδου Ιωάννα στο 23o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κανόε-Καγιάκ "ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΙΛΙΓΚΑΡΙΔΗΣ" που πραγματοποιήθηκε στο Σχοινιά από 12 έως 14 Ιουλίου 2013. Ανεβαίνοντας στο βάθρο για την δεύτερη νίκη στο Κ1 (Μονοθέσιο) στα 200m και στα 500m Νεανίδων η Παναγιωτίδου Ιωάννα έγινε μέλος της Εθνικής Ομάδας για το έτος 2013.

Η Καραμπατάκη Ελένη με πλήρωμα την Παναγιωτίδου Ιωάννα έλαβε την 8η θέση στo K1 500m Νεανίδων και την 6η θέση στο Κ2 (Διθέσιο) 500m Νεανίδων. Ο Πατούνας Ιωάννης έλαβε την 9η θέση στον τελικό Κ1 200m στη Κατηγορία Παίδων και έφτασε μέχρι τα ημιτελικά στο Κ1 1000m Παίδων. Επίσης στα ημιτελικά 1000 m και 200m στα μονοθέσια Kayak έφτασαν οι αθλητές Πατούνας Βαγγέλης στη κατηγορία Παίδων και Τσιάβος Ιωάννης στη κατηγορία Εφήβων.
    canoe-kayak-schinias-2013

Αργυρά μετάλλια στο 17ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κανόε-Καγιάκ
Μεσολόγγι 2013

Αργυρά μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές του Ν.Ο.Τ.Κ. Σκλαβούνος Παναγιώτης, Ρηγόπουλος Γιώργος και Φωκά Ελένη στο 17ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κανόε-Καγιάκ που πραγματοποιήθηκε στο Μεσολόγγι από τις 9 έως 11 Αυγούστου 2013.
Ο Σκλαβούνος Παναγιώτης κατέκτησε την 2η θέση στα 1000m και την 2η θέση στα 200m στο Κ2 Παμπαίδων και ο Ρηγόπουλος Γιώργος κατέκτησε την 2η θέση στα 1000m και την 2η θέση στα 200m στο Κ2 Παμπαίδων.
Παράλληλα η Φωκά Ελίνα έλαβε την 2η θέση στα 200m στο Κ1 Κορασίδων Αρχαρίων και την 6η θέση στα 500m.

2013-messologi-canoe-kayak
canoe-kayak-messologi-2013
  canoe-kayak-messologi-2013 κλικ στη φωτο για μεγέθυνση

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΠΟΡΟΥ - Μάρτιος 2009

Φύσηξε ανοιξιάτικο αεράκι στο Τμήμα Κανόε-Καγιάκ του Ομίλου μας
Οι μικροί αθλητές του τμήματος Κανόε - Καγιάκ του ΝΟΤΚ τάραξαν τα «ήρεμα νερά» του Πόρου αφού και για πρώτη φορά πήραν μέρος σε αγώνες αλλά και 5 από αυτούς ανέβηκαν στο βάθρο καταχειροκροτούμενοι στις 28 και 29 Μαρτίου 2009.
Το ξεκίνημα της νέας σαιζόν δείχνει την σωστή και υπεύθυνη δουλειά που κάνει το προπονητικό team του Ομίλου μας, αλλά και την αμέριστη συμπαράσταση και υποστήριξη των μελών του ΔΣ στην ομάδα.
Φεύγοντας από τα φιλόξενα νερά του Πόρου, νέοι και παλιοί αθλητές του τμήματος έδοσαν υπόσχεση για πολύ περισσότερες διακρίσεις, ομαδικές και ατομικές.